Aula Papieskiego Wydziału Teologicznego
ul. Katedralna 9
Data: 23.03.2016
Czas: 18:30 - 21:30
Ze względu na dużą ilość chętnych, rejestracja odbywa się tylko poprzez zgłoszenie uczesników przez Księdza/Lidera/Pastora danej Wspólnoty/Kościoła.

Jeżeli więc jesteś Księdzem/Liderem/Pastorem prosimy o bezpośredni kontakt i rejestrację z Robertem Golejem - tel. +48 509 476 306.
Sederowy Wieczór Paschalny
Kochani w Panu!

Zbliża się najważniejsze dla chrześcijan święto - Wielkanoc!

Wspominamy wtedy nie tylko zmartwychwstanie Pana Jezusa, ale ostatnie Jego dni przed ukrzyżowaniem.
Jednakże z kart Pisma Świętego pamiętamy, że zanim wszystkie te wydarzenia miały miejsce, Jezus wraz ze swoimi uczniami spożył Paschę - uroczystą wieczerzę.

Jak wyglądała ta wieczerza paschalna, którą Jezus spożył ze swoimi uczniami?
Jak od wieków Żydzi celebrują najważniejsze dla nich święto – Paschę?
Co symbolizują poszczególne elementy sederowej kolacji?
Jak nasze święto wpisuje się w żydowską tradycję?

Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w czasie "Sederowego wieczoru Paschalnego", który już po raz kolejny odbędzie się we Wrocławiu.

Wieczór ten będzie także pod innym względem bardzo wyjątkowy - spotkają się na nim wierzący w Jezusa z różnych denominacji, Kościołów i Wspólnot by razem przeżywać radość i nadzieję, które przyniosło Zmartwychwstanie Chrystusa.
Takie rzeczy nie dzieją się na co dzień - nie przegap tej okazji

O zwyczajach i symbolach Paschy opowie Mesjański Nauczyciel z Los Angeles Joshua Brumbach.

Jeżeli chcesz się więcej dowiedzieć dlaczego i po co organizujemy tą wieczerzę paschalą, kilknij tutaj.
Zaproszeni Goście
Joshua Brumbach
Jest starszym rabinem Mesjańskiej Synagogi Ahavat Zion w Los Angeles w Kalifornii w USA.

Zanim został rabinem pracował dla Unii Mesjańskich Żydowskich Kongregacji (UMJC) a także Mesjańskiego Żydowskiego Instytutu Teologicznego (MJTI). Jest autorem niedawno wydanego komentarzu do Listy św. Judy Apostoła i służy w różnych kongregacjach w ruchu Żydów Mesjanistycznych, zarówno na poziomie krajowym jak i międzynarodowym.
Jest akredytowanym pedagogiem żydowskim, jest doktorem antropologii, Nauk Biblijnych i literatury rabinicznej. Studiował w Ortodoksyjnej Jesziwie (rodzaj wyższej szkoły talmudycznej) w Europie Środkowej.
Jego żona Monique jest Obrońcą Praw Człowieka. Mają także małego syna.

Więcej informacji na stronie Synagogi
Patroni wydarzenia