Sederowy Wieczór Paschalny
Kochani w Panu!

Zbliża się najważniejsze dla chrześcijan święto - Wielkanoc!

Wspominamy wtedy nie tylko zmartwychwstanie Pana Jezusa, ale ostatnie Jego dni przed ukrzyżowaniem.
Jednakże z kart Pisma Świętego pamiętamy, że zanim wszystkie te wydarzenia miały miejsce, Jezus wraz ze swoimi uczniami spożył Paschę - uroczystą wieczerzę.

Jak wyglądała ta wieczerza paschalna, którą Jezus spożył ze swoimi uczniami?
Jak od wieków Żydzi celebrują najważniejsze dla nich święto – Paschę?
Co symbolizują poszczególne elementy sederowej kolacji?
Jak nasze święto wpisuje się w żydowską tradycję?

Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w czasie "Sederowego wieczoru Paschalnego", który już po raz kolejny odbędzie się we Wrocławiu.

Wieczór ten będzie także pod innym względem bardzo wyjątkowy - spotkają się na nim wierzący w Jezusa z różnych denominacji, Kościołów i Wspólnot by razem przeżywać radość i nadzieję, które przyniosło Zmartwychwstanie Chrystusa.
Takie rzeczy nie dzieją się na co dzień - nie przegap tej okazji

O zwyczajach i symbolach Paschy opowie Mesjański Nauczyciel z Los Angeles Joshua Brumbach.

Jeżeli chcesz się więcej dowiedzieć dlaczego i po co organizujemy tą wieczerzę paschalą, kilknij tutaj.