Wrocław24
05.04.201540,00 PLN0,00 PLN20,00 PLN
10.04.201550,00 PLN0,00 PLN25,00 PLN

Ilość miejsc: 300

Opłatę należy uiścić w terminie 7 dni po dokonanie elektronicznej rejestracji. Po 7 dniach od rejestracji w przypadku braku opłaty, rejestracja będzie anulowana.
Konto
41 1060 0076 0000 3300 0067 7075
Fundacja 24/7
ul. Piekarska 16

Dopisek: PASCHA2015 [imię i nazwisko]
Rejestracja odbywa się tylko drogą internetową poprzez wypełnienie formularza dostępnego po kliknięciu przycisku 'Rejestracja'.

Jeżeli chcesz zrezygnować z udziału w wydarzeniu, wybierz przycisk 'Rejestracja', podaj swój adres mailowy użyty podczas rejestracji i w kolejnym kroku wybierz przycisk Tak.
Sederowy Wieczór Paschalny
Kochani w Panu!

Zbliża się najważniejsze dla chrześcijan święto - Wielkanoc!

Wspominamy wtedy nie tylko zmartwychwstanie Pana Jezusa, ale ostatnie Jego dni przed ukrzyżowaniem.
Jednakże z kart Pisma Świętego pamiętamy, że zanim wszystkie te wydarzenia miały miejsce, Jezus wraz ze swoimi uczniami spożył Paschę - uroczystą wieczerzę.

Jak wyglądała ta wieczerza paschalna, którą Jezus spożył ze swoimi uczniami?
Jak od wieków Żydzi celebrują najważniejsze dla nich święto – Paschę?
Co symbolizują poszczególne elementy sederowej kolacji?
Jak nasze święto wpisuje się w żydowską tradycję?

Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w czasie "Sederowego wieczoru Paschalnego", który już po raz kolejny odbędzie się we Wrocławiu.

Wieczór ten będzie także pod innym względem bardzo wyjątkowy - spotkają się na nim wierzący w Jezusa z różnych denominacji, Kościołów i Wspólnot by razem przeżywać radość i nadzieję, które przyniosło Zmartwychwstanie Chrystusa.
Takie rzeczy nie dzieją się na co dzień - nie przegap tej okazji

O zwyczajach i symbolach Paschy opowie Mesjański Nauczyciel z Düsseldorfu Dmitri Siroy, a muzyczną oprawę zapewni zespół Jarmuła Band.

Jeżeli chcesz się więcej dowiedzieć dlaczego i po co organizujemy tą wieczerzę paschalą, kilknij tutaj.
Zaproszeni Goście
Dmitry Siroy
Jest liderem mesjańskiej społeczności Beit Hesed (Dom Miłości) w Düsseldorfie.
W ostatnim czasie sporo podróżuje prowadząc w wielu krajach Wieczory Sederowe przybliżając w ten sposób kulturę i religię żydowską chrześcijanom w wielu krajach.

Więcej informacji na stronie społecznoci
Jarmuła Band
Zespół "Jarmuła Band" powstała w 2002 roku, aby grać i śpiewać dla Żydów na Ukrainie.
Widzieli łzy radości w oczach starszych ludzi, gdy słuchali pieśni w języku swojej młodości, kiedy razem z nami śpiewali i tańczyli. Zrozumieli, że ta muzyka porusza ludzkie serca i nie pozostawia ich obojętnymi.
Wplecione w muzykę przesłanie, że Izrael jest Narodem Wybranym, a Mesjasz Izraela żyje i kocha swój Naród - stało się ich głównym przesłaniem. Wtedy zrodziła się myśl, aby grupa mogła koncertować także i w Polsce wychodząc naprzeciw "zapotrzebowaniu" różnych środowisk na muzykę i treści związane z Izraelem.
Dziś, grupa koncertuje w Polsce i poza granicami kraju; wszędzie tam, gdzie serca ludzi są otwarte dla Żydów! Chcemy, aby przesłanie zawarte w naszej muzyce stało się nośnikiem pojednania i porozumienia między różnymi narodami a Narodem Izraela. Odkryli, że choć nie możemy zmienić biegu historii, zwłaszcza tej negatywnej, która cieniem kładzie się na stosunkach naszego kraju z Narodem Żydowskim, jednak muzyką mogą stwarzać coś dobrego; nowe więzi, budować nowe mosty pojednania, pocieszać zranionych, nieść pokój.
Podkreślają, że to, co robią wynika z miłości do Mesjasza Izraela - Jeszuy i do Narodu Żydowskiego. Jako ludzie wierzący osadzili swoją tożsamość na Jedynym Fundamencie, którym jest Jeszua /Jezus/ Mesjasz Izraela. Jego żydowskie korzenie zbliżyły ich do Narodu Wybranego i pozwoliły odkryć prawdę o nich samych i Jego miłości do Swego Narodu.
Rejestracja została zamknięta!

Zapraszamy do rejestracji na miejscu od godziny 17:30