Góra Modlitwy: Pieśń nad Pieśniami
Zazwyczaj z okazji Wielkanocy życzymy sobie wzajemnie mocy Zmartwychwstałego i radosnego Alleluja!

Przyłączając się do tych życzeń, chcemy jednak zwrócić uwagę na coś jeszcze i równocześnie zaprosić wszystkich na kolejną Górę Modlitwy, którą znów poświęcimy na rozważanie Pieśni nad Pieśniami.

Tym, na co chcemy zwrócić uwagę zarówno teraz, jak i na Górze Modlitwy, to Golgota! W Pieśni nad Pieśniami znajdziemy ciekawą deklarację Oblubienicy, która składa wobec Oblubieńca:
Nim wiatr wieczorny powieje i znikną cienie, pójdę ku górze mirry, ku pagórkowi kadzidła (PnP 4:6)

Góra mirry to symbol Gogoty - miejsce cierpienia, ofiary, poświęcenia i miłości aż do śmierci. To miejsce o którym powiedział Jezus:
Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje (Mt 16:24)

Tego więc życzymy wszystkim z okazji tegorocznej Wielkanocy: byśmy umieli nieść swoje krzyże i okazali się wierni aż do końca - do śmierci i zmartwychwstania!

O górze modlitwy…
W swojej Ewangelii Łukasz wspomniał o modlitwie, jako celu wejścia na górę: "Jezus wyszedł na górę, aby się modlić" - i w jej kontekście relacjonuje wydarzenie, którego świadkami są trzej uczniowie: "Gdy się modlił, wygląd Jego twarzy się odmienił, a Jego odzienie stało się lśniąco białe." (Łk 9:28-35).
Przemienienie jest wydarzeniem modlitwy; widzialne staje się to, co dokonuje się w rozmowie Jezusa z Ojcem: wewnętrzne przenikanie Jego bytu przez Boga, które staje się czystym światłem. (Benedykt XVI, Jezus z Nazaretu)

Ale góra ma jeszcze inny wymiar, na który chcemy także zwrócić uwagę: jest to miejsce radosnego przeżywania Jego Obecności na modlitwie, bo Jego Dom ma być Domem Modlitwy dla wszystkich narodów. (Iz 56:6-7)

Zapraszamy więc na Górę Modlitwy - miejsce, w którym możesz doznać osobistej przemiany przez przebywanie w Jego Obecności, radować się Jego chwałą, śpiewając i słuchając Jego Słowa i wołając do Niego za innych.

Jak się możesz dołączyć?
  • Każdy może się włączyć w modlitwę - jest to proste i wymaga jedynie znajomości Słowa Bożego
  • Jeżeli jesteś muzykiem, przynieś swój instrument a włączymy Cię w zespół
  • Jeżeli umiesz śpiewać, przyjdź - włączymy Cię do zespołu śpiewaków
  • Jeżeli chcesz się tylko modlić wstawienniczo, przyjdź i wypowiedz swoją modlitwę aby inni mogli Cię w niej poprzeć i powiedzieć swoje Amen
  • Jeżeli chcesz tylko posiedzieć i posłuchać - i dla Ciebie jest miejsce

Zapraszamy do skorzystania z posługi proroczej ku zachęcie, zbudowaniu i pociesze - zapisz się tutaj
Wrocław24Fundacja24/7Fundacja24/7PolishStreetGoogle