Poświęceni Panu 2019 - Warsztaty
Temat:Boże serce w komunikacji
Prowadzący:Robert Grzegorowski
Czas trwania:2 dni
Boże serce w komunikacji, czyli warsztat między innymi o tym:
  • jak łagodzić konflikty
  • jak efektywniej się spierać
  • jak zmniejszać napięcie w rozmowie, zwiększając bliskość i jedność z rozmówcą
  • jakie są sposoby na lepsze słuchanie

W ramach spotkań będziemy:
  • słuchać miniwykładów
  • oglądać filmy ilustracyjne
  • ćwiczyć w parach przykładowe narzędzia komunikacji
  • analizować ewangeliczne spory
  • ćwiczyć dyskusje w parach

Temat:Taniec, ruch i flagi w uwielbieniu, wstawiennictwie i ewangelizacji
Prowadzący:Maria Grzegorowska
Czas trwania:4 dni
  • taniec: jego miejsce w uwielbieniu, wspólnym świętowaniu i radowaniu się przed Panem oraz w budowaniu wspólnoty
  • prorocze gesty i działania: w historiach biblijnych, ogłaszanie bożego przesłania i proklamowanie Jego woli
  • flagi: ich znaczenie i użycie w improwizacjach solowych i w choreografiach zespołowych

Czego się nauczymy?
Tańców żydowskich (m.in. :) - by poprowadzić innych we wspólnym świętowaniu Szabatu i zatańczyć je ze wszystkimi uczestnikami obozu w piątkowe popołudnie oraz przygotujemy choreografię z flagami do utworu: "Przyjdź jak deszcz", który też będzie częścią wspólnej modlitwy tego popołudnia.

UWAGA!
Prosimy o przywiezienie sobie białych ubrań (ewentualnie bardzo jasnych kolorów), w których zatańczymy w piątek, i wygodnych strojów do ćwiczeń, zajęcia będą się odbywały w sali oraz w plenerze na trawie.

Temat:Działania artystyczne
Prowadzący:Robert Wieczorek
Czas trwania:2 dni
Na warsztatach poznasz podstawowe techniki związane ze sztuką włókna, będziesz mógł też wykazać się swoją własną interpretacją na temat "świat mnie otaczający" i co mówi na ten temat Duch Święty.
Ale najważniejsze jest to, że w twórczy sposób zaczniesz słuchać Boga, a dzięki temu znajdziesz nowy sposób aby wielbić i dodać Bogu Chwałę.

Temat:Co rok prorok? A może częściej? Krótkie warsztaty prorokowania
Prowadzący:Monika Kossak i Dominika Wieczorek
Czas trwania:2 dni
"Dążcie do miłości, starajcie się też usilnie o dary duchowe, a najbardziej o to, aby prorokować" (1 Kor 14:1).
Gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach proroczych. Dar proroczy buduje zarówno indywidualne osoby jak i też cały kościół, dlatego ważne jest abyśmy usilnie starali się go poznawać i rozwijać. Warsztaty składają się z części teoretycznej oraz praktycznej.
Celem warsztatów jest wprowadzenie oraz pogłębienie poniższych tematów:
  • słuchanie i kultywowanie głosu Boga
  • rożne sposoby komunikowania się Boga z nami
  • przekazywanie proroctw
  • badanie proroctw
  • dojrzałość, miłość i pokora jako warsztat prorokującego
  • co robić z otrzymanymi proroctwami

Temat:Rozpoznanie woli Bożej
Prowadzący:Agnieszka Kukier
Czas trwania:2 dni
Codziennie podejmujemy decyzje. Niektórym z nas przychodzi to stosunkowo łatwo, innym sprawia sporo trudu. Jednak nawet brak decyzji - wbrew pozorom - również jest decyzją.
Jaki Bóg miał zamysł w tym, że obdarzył nas wolną wolą i szanuje ją nawet wówczas gdy błądzimy?
W jaki sposób podejmować decyzje zgodne z wolą Bożą?

Warsztat dla osób, które:
  • pragną kierować swoim życiem tak, by wypełniać Boży plan
  • chcą poznać podstawowe kryteria rozeznawania woli Bożej
  • pragną lepiej słyszeć Jego głos i podążać za wskazówkami Ducha Świętego
  • chcą uczyć się podejmować decyzje zgodne z wolą Bożą.

Będzie biblijnie i psychologicznie :)

Temat:Różne odcienie emocji. Jak polubić trudne uczucia?
Warsztat dla kobiet
Prowadzący:Joanna Mazurek
Czas trwania:2 dni
Ks. Marek Dziewiecki powiedział: "Emocje to rodzaj wewnętrznego przyjaciela, który mówi mi prawdę i który mobilizuje mnie, by z tej prawdy skorzystać".
Brzmi dobrze: "emocje = przyjaciel", ale w codzienności, gdy emocje biorą górę nad rozumem, gdy w porwaniach emocjonalnych (własnych lub naszych bliźnich) krzywdzimy siebie nawzajem, gdy ich nie rozumiemy, nie lubimy i nie wiemy, co z nimi począć, trudno zobaczyć w nich przyjacielskie odbicie.
Jak więc sobie radzić z emocjami w trudnych sytuacjach? Jak je rozumieć i jak nimi zarządzać? Jak odkrywać tego wewnętrznego przyjaciela? Czy emocjami można zgrzeszyć? Na ile wolno nam akceptować swoje i innych nieprzyjemne czy wręcz bolesne uczucia? Jak radził sobie z emocjami Jezus i czego możemy się w tej kwestii od Niego nauczyć?
Na te i tym podobne pytania poszukamy odpowiedzi podczas naszego warsztatu całkowicie poświęconemu zagadnieniom sfery emocjonalnej.
A wszystko to w bardzo życzliwej, ciepłej, pełnej radości i wolności atmosferze, przenikniętej olbrzymim pierwiastkiem KOBIECOŚCI.

Temat:Wieczorny jogging
Prowadzący:Monika Kossak
Czas trwania:5 dni
Jak mówi polskie przysłowie pszczół: "W zdrowym ciele, zdrowy duch". Po dniu pełnym duchowych aktywności zapraszamy na codzienny jogging po mazurskich lasach w godzinach 19:00 – 19:45:
  • trasa: 3-5 km,
  • tempo: umiarkowane
Ćwiczenia fizyczne nie tylko pomagają utrzymać nasze ciało w zdrowiu, ale również w dużym stopniu kształtują w nas dyscyplinę, która jest pomocna w aspekcie duchowym.

Temat:Spływ kajakowy
Prowadzący:Marcin Widera
Czas trwania:4 godziny
We środe, zaraz po obiedzie planujemy zorganizowanie oficjalnego spływu kajakowego rzeką Marózek.
W poprzednich latach spływ był nieoficjalny, aczkolwiek cieszył się olbrzymim zainteresowaniem.
Doskonała atrakcja - szczególnie dla ojców z dziećmi.
Spły jest dosyć trudny - rzeczka jest bardzo płytka, z mnóstwem powalonych drzew, bardzo kręta i dosyć szybka co powoduje, że na zakrętach ryby wyrzucane są z wody :)
Kajaki trzeba często przenosić, ale atrakcja jest przednia!
Wrocław24Fundacja24/7Fundacja24/7PolishStreetGoogle