Miejsce
Ogrody i Aula Papieskiego Wydziału Teologicznego
pl. Katedralny 1
50-329 Wrocław
Termin
Data: 06.06.2015
Czas: 12:00 - 20:00
Opłaty
Wydarzenie bezpłane!

Dojazd
Festyn rodzinny "Dzieci poznajcie Ojca, ojcowie poznajcie Odwiecznego" - Spotkanie
Zapraszamy serdecznie na festyn dla dzieci i rodzin z okazji Dnia Dziecka 2015.
Przygotowaliśmy wiele gier, zabaw i spotkań, które umilą ten dzień i pozwolą go przeżyć w miłej i pobożnej atmosferze! Zapewniamy moc atrakcji - zespół Kanah na pewno poderwie wszystkich do tańca, niezwykła gra miejska przeniesie nas do wydarzeń Anno Domini 1241, ksiądz Biskup będzie czytał historie biblijne, a przez cały czas będziemy grać, malować, budować i posilać się smakołykami!

Zapraszamy wszystkich, którzy lubią dobrą zabawę!
Program Festynu
CzasNazwaProwadzącyOpis
12:00 - 14:00Koncert zespołu KanahZespołu Kanah + dzieci Wrocław24Zespół Kanah, znany również jako zespol.com.pl od blisko 12 lat działa na scenach Dolnego Śląska, oraz gościnnie na terenie kraju specjalizując się w muzyce tanecznej i rozrywkowej. Muzycy razem zagrali około 400 koncertów.
W repertuarze zespołu znajdują się nagrania coverowe starych, znanych i lubianych klasyków, jak również współczesne hity muzyki rozrywkowej i tanecznej. Zespół oprócz grania muzyki podczas występów jest naturalnie porywający publiczność, która żywiołowo reaguje na muzykę, śpiew, a często również wspólny taniec. Niezapomniane przeżycia są naturalnym efektem połączenia profesjonalnych dźwięków, żywiołowości oraz doświadczenia scenicznego.
14:00 - 18:00Warszaty, gry i zabawy dla rodzinŚwietne gry planszowe, różnego rodzaju warsztaty i zabawy nie tylko dla dzieci...
15:00 - 16:00Ksiązd Biskup czyta dzieciombp. Andrzej SiemieniewskiKsiądz Biskup czyta dzieciom historie biblijne z wyjaśnieniami i eksponatami...
15:00 - 16:00Wykład dla rodziców: Wychowanie - kształtowanieAgnieszka i Grzegorz KukierJak po chześcijańsku wychować swoje dziecko - szczególnie w dzisiejszych czasach - na to pytanie będziemy szukali odpowiedzi.
16:00 - 18:00Gra miejska "Rok 1241"Skauci KrólaW grze cofniemy się do roku 1241, w którym to Tatarzy napadli na Wrocław...
18:00 - 20:00Eucharystia z modlitwą za rodzinyks. proboszcz Paweł CembrowiczJeżeli potrzebujesz indywidualnej modlitwy lub chcesz usłyszeć co o Tobie myśli Bóg - to jest odpowiedni czas...
Zaproszeni Goście
bp Andrzej Siemieniewski
bp. Andrzej Siemieniewski po przyjęciu święceń i pracy jako wikariusz, sprawował funkcję asystenta kościelnego młodzieżowych ruchów i stowarzyszeń religijnych. Piastował również stanowisko wikariusza biskupiego ds. formacji kapłańskiej. Rekolekcjonista związany m.in. z Ruchem Światło-Życie i katolicką Odnową w Duchu Świętym. Po uzyskaniu na PWT licencjatu teologii, został wysłany do Rzymu na dalsze studia na Papieskim Uniwersytecie św. Tomasza z Akwinu, które zakończył w 1991 obroną pracy doktorskiej w temacie "Elementy duchowości kapłańskiej w myśli Hansa von Balthasara". Po powrocie do Polski pełnił funkcję ojca duchownego w seminarium we Wrocławiu oraz wykładał na PWT, pracując jako adiunkt a następnie jako dyrektor Biblioteki PWT i MWSD. W 1997 przeprowadził habilitację z teologii duchowości na podstawie rozprawy "Ewangelikalna duchowość nowego narodzenia a tradycja katolicka". W latach 1998–2001 był prorektorem PWT. Kierownik Katedry Teologii Duchowości Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.
Agnieszka i Grzegorz Kukier
Są małżeństwem od 21 lat, rodzicami trojga nastoletnich dzieci ( 19, 17 i 12 lat), obydwoje czynnie zaangażowani w duszpasterstwo narzeczonych, małżeństw i rodzin w swojej parafii w Warszawie (kurs przedmałżeński, poradnictwo małżeńskie, treningi dla Rodziców, grupa wsparcia dla par mających problemy z poczęciem dziecka i inne). Agnieszka - gospodyni domowa z zamiłowania, counsellor i terapeuta w Centrum Pomocy Psychologicznej INTEGRA SPCh oraz doradca życia rodzinnego w parafialnej Poradni Rodzinnej, autorka bloga. Grzegorz - pracuje zawodowo w dużej korporacji, prowadzi kursy dla narzeczonych i angażuje się w różne projekty duszpasterskie związane z małżeństwem i rodziną.
Organizatorzy
Patroni wydarzenia
Wrocław24Fundacja24/7Fundacja24/7PolishStreetGoogle